Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Coronado w Singapurze

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 października 2016

Po blisko 3 tygodniach podróży USS Coronado dotarł do Singapuru. Jest to pierwsza jednostka typu Independence, która rozpoczęła misję bojową w Azji Południowo-Wschodniej.

USS Coronado na terenie Changi Naval Base / Zdjęcie: USN

W niedzielę USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wszedł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Coronado kontynuuje misję, 2016-09-30). W najbliższych miesiącach okręt będzie operował z singapurskiej bazy, prowadząc działania bojowe w rejonie Azji Południowo-Wschodniej.

USS Coronado po raz pierwszy skierował się do Changi w sierpniu (Nowa misja USS Coronado, 2016-08-27) Po kilku dniach jednostka musiała przerwać podróż z powodu awarii układu napędowego (Awaria USS Coronado, 2016-08-31). Usterka okazała się na tyle poważna, że okręt musiał powrócić do hawajskiej bazy, aby przejść przegląd naprawczy i ponowne testy.

Latem USS Coronado wziął udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC) 2016. W ich trakcie jednostka przeprowadziła test użycia kierowanego pocisku przeciwokrętowego RMG-84 Harpoon przeciwko wycofanej ze służby fregacie rakietowej USS Crommelin (FFG 37), typu Oliver Hazard Perry, która odegrała rolę nieprzyjacielskiego okrętu (Próba użycia nowego uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-21). Próba zakończyła się tylko częściowym sukcesem (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.