Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Coronado w Singapurze

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 października 2016

Po blisko 3 tygodniach podróży USS Coronado dotarł do Singapuru. Jest to pierwsza jednostka typu Independence, która rozpoczęła misję bojową w Azji Południowo-Wschodniej.

USS Coronado na terenie Changi Naval Base / Zdjęcie: USN

W niedzielę USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wszedł do Changi Naval Base w Singapurze (USS Coronado kontynuuje misję, 2016-09-30). W najbliższych miesiącach okręt będzie operował z singapurskiej bazy, prowadząc działania bojowe w rejonie Azji Południowo-Wschodniej.

USS Coronado po raz pierwszy skierował się do Changi w sierpniu (Nowa misja USS Coronado, 2016-08-27) Po kilku dniach jednostka musiała przerwać podróż z powodu awarii układu napędowego (Awaria USS Coronado, 2016-08-31). Usterka okazała się na tyle poważna, że okręt musiał powrócić do hawajskiej bazy, aby przejść przegląd naprawczy i ponowne testy.

Latem USS Coronado wziął udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich Rim of the Pacific (RIMPAC) 2016. W ich trakcie jednostka przeprowadziła test użycia kierowanego pocisku przeciwokrętowego RMG-84 Harpoon przeciwko wycofanej ze służby fregacie rakietowej USS Crommelin (FFG 37), typu Oliver Hazard Perry, która odegrała rolę nieprzyjacielskiego okrętu (Próba użycia nowego uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-21). Próba zakończyła się tylko częściowym sukcesem (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.