Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Awaria USS Montgomery

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 września 2016

Amerykański okręt USS Montgomery doznał awarii układu napędowego.

Po tygodniu służby USS Montgomery musi przejść naprawę układu napędowego / Zdjęcie: USN

10 września US Navy przyjęła do służby okręt USS Montgomery (LCS 8), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS, Przyjęcie USS Montgomery do służby, 2016-09-10). Trzy dni później, gdy jednostka była w drodze do portu macierzystego US Naval Base San Diego w Kalifornii, jej załoga wykryła 2 usterki układu napędowego. Najpierw stwierdzono obecność wody morskiej w układzie chłodzenia, a następnie odnotowano awarię jednej z turbin gazowych.

Dowództwo US Navy podjęło decyzję o skierowaniu USS Montgomery do Naval Station Guantanamo Bay na Kubie w celu uzupełnienia paliwa. Następnie okręt uda się do Naval Station Mayport na Florydzie, gdzie przejdzie przegląd i niezbędną naprawę. Remont jednostki zostanie przeprowadzony w ramach gwarancji. Prace naprawcze wykonają specjaliści producenta, Austal USA z Mobile w stanie Alabama.

USS Montgomery jest 5. okrętem klasy LCS, który w ciągu roku doznał awarii układu napędowego. Pod koniec sierpnia misję bojową przerwać musiał USS Coronado (LCS 4), typu Independence (Awaria USS Coronado, 2016-08-31). Kilka dni wcześniej odnotowano awarię siłowni USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (Problemy z USS Freedom, 2016-08-29).

W drodze powrotnej do San Diego Naval Base jest USS Fort Worth (LCS 3). Przez ostatnie miesiące okręt pozostawał unieruchomiony w Changi Naval Base w Singapurze, gdzie przechodził remont silników diesla (USS Fort Worth na Guam, 2016-09-08). W grudniu ub. r. awaria przerwała podróż USS Milwaukee (LCS 5) do portu macierzystego w San Diego (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). Kilka dni wcześniej okręt przyjęto do służby (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.