Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35 jako element IBCS

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 08 sierpnia 2019

Podczas ćwiczeń Orange Flag, które odbyły się w Palmdale w Kalifornii i w Fort Bliss w Teksasie, wielozadaniowy samolot bojowy F-35A Lightning II zademonstrował zdolność do działania w ramach systemu dowodzenia zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (ang. Integrated Air and Missile Defense Battle Command System, IBCS).

Jednym z zadań wykonywanych przez F-35 ma być działanie jako węzeł (ośrodek) łączności i kierowania, zwiększający skuteczność uderzeń poprzez zapewnienie danych taktycznych wszystkim jednostkom sojuszniczym za pomocą łączy informacyjnych / Zdjęcie: US Air Force

Dane zgromadzone przez pokładowy radiolokator F-35 zostały przekazane do IBCS, umożliwiając śledzenie celu w czasie rzeczywistym. Transmisja danych odbyła się za pośrednictwem stacji naziemnej F-35 i zestawu adaptacyjnego F-35-IBCS, opracowanych przez Lockheed Martina.

Takie rozwiązanie umożliwia IBCS odbieranie danych o celach i opracowywanie optymalnego sposobu reakcji na zagrożenia z powietrza oraz prowadzenie operacji sieciocentrycznych i wykrywanie zagrożeń dla naziemnych stacji radiolokacyjnych.

Nowa zdolność zapewnia dodatkową świadomość na polu walki i możliwość śledzenia pojawiających się celów i podejmowania odpowiednich działań, kiedy jest to konieczne. F-35 z nowoczesnymi urządzeniami obserwacyjnymi i łączności jest w stanie gromadzić i płynnie udostępniać krytyczne informacje, zapewniając lepszą ochronę połączonych sił i wyższy poziom skuteczności IAMD – powiedział Scott Arnold, wiceprezes i szef programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

Poprzednio F-35 wykazał zdolność do wymiany danych z okrętami US Navy i wskazywania celów HIMARS (F-35 przeciwko pociskom balistycznym?, 2019-01-18, F-35B połączony z SSDS USS Wasp, 2018-11-05, F-35B wskazuje cele HIMARS, 2018-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.