Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Kurgańca w przyszłym roku

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 września 2020

Jak donosi dziennik Izwestia, rozpoczęcie testów państwowych gąsienicowych wozów bojowych rodziny Kurganiec-25 zaplanowano w przyszłym roku. Potrwają one 12 miesięcy. Pozytywny wynik testów pozwoli na formalne przyjęcie pojazdów do uzbrojenia SZ FR oraz rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Prace nad Kurgańcem są kontynuowane pomimo pojawiających się w ostatnich tygodniach informacji o ich zatrzymaniu / Zdjęcie: MO FR

Znaczne opóźnienie testów w porównaniu z początkowymi planami spowodowane jest niespełnianiem przez Kurgańca wymagań armii. Pierwotnie zakładano rozpoczęcie testów państwowych w 2017, a rozpoczęcie dostaw – w 2019 . Niezbędne było jednak wprowadzenie zmian w konstrukcji pojazdu.

Według Izwiestii wstępne testy zmodyfikowanych pojazdów przeprowadzone zostaną od maja do października 2021. Następnie, począwszy od listopada 2021 w ciągu 12 miesięcy przeprowadzone zostaną oficjalne testy państwowe. Stosunkowo krótki czas testów państwowych może zostać osiągnięty dzięki trwającym już obecnie próbom niektórych elementów pojazdów. Po zakończeniu prób przewidziano dodatkowy czas na wprowadzenie w pojazdach koniecznych modyfikacji.

Testy pozwolą zweryfikować poziom dopracowania konstrukcji Kurgańca. Dotyczy to m.in. zakładanej mobilności, trwałości układu napędowego i układu bieżnego, czy też odpowiedniego poziomu niezawodności. Sprawdzone zostaną również parametry systemów uzbrojenia i łączności. Testy państwowe odbędą się w zróżnicowanym terenie i warunkach klimatycznych (Armata bez Czajki, 2020-02-06, Seryjny Kurganiec-25 w 2017, 2015-06-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.