Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgry zamawiają KC-390

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 17 listopada 2020

Rząd Węgier i Embraer podpisały dziś umowę w sprawie zakupu dwóch wielozadaniowych samolotów transportowych Embraer KC-390 Millennium, w konfiguracji umożliwiającej także tankowanie innych statków powietrznych za pomocą przewodu elastycznego. Porozumienie obejmuje także szkolenie pilotów i personelu technicznego, a także inne usługi i wsparcie logistyczne. KC-390 dla Magyar Légierő (węgierskich wojsk lotniczych) mają zostać dostarczone w l. 2023-2024.

Para KC-390 ma trafić do wojsk lotniczych Węgier w l. 2023-2024 / Ilustracja: Embraer  

Po nabyciu zdolności transportu lotniczego w 2018 będziemy świadkami przybycia na Węgry samolotów KC-390, przystosowanych do przewożenia dużych ładunków wojskowych w środowisku operacyjnym, a także umożliwiających tankowanie w powietrzu. Pozyskujemy flotę wielozadaniowych samolotów transportowych dla węgierskich sił zbrojnych, aby w suwerenny sposób wypełniać możliwie najszerszy zakres zadań – powiedział Gáspár Maróth, komisarz rządu w Budapeszcie ds. rozwoju obronności.

Jesteśmy zaszczyceni za to, że zostaliśmy wybrani przez rząd węgierski i węgierskie siły zbrojne do dostarczanie najbardziej zaawansowanych wielozadaniowych samolotów transportowych dostępnych na rynku. Węgry są drugim krajem europejskim i NATO, który wybrał KC-390 – dodał Jackson Schneider, prezes i dyrektor generalny Embraer Defence & Security (Montaż KC-390 dla Portugalii , 2020-11-10).

KC-390 dla Magyar Légierő będą, jako pierwsze w świecie, wyposażone w moduły do intensywnej opieki medycznej, co umożliwi im wykonywanie misji humanitarnych. Samoloty, w pełni kompatybilne ze standardami NATO pod względem awioniki i urządzeń łączności, będą przeznaczone także do zadań ewakuacji medycznej, poszukiwań i ratownictwa, transportu ładunków i żołnierzy, precyzyjnego zrzutu ładunków, desantowania spadochroniarzy.

Zakup KC-390 to kolejne wzmocnienie zdolności transportowych Magyar Légierő. Niedawno Węgrzy podpisali porozumienie z Niemcami w sprawie utworzenia wielonarodowej jednostki transportu lotniczego (Powstała MNAU, 2020-09-18, Węgrzy pożegnali An-26, 2020-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.