Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Specjalne malowanie Qatar Airways

Lotnictwo cywilne, 20 listopada 2020

Qatar Airways, oficjalny partner i oficjalna linia lotnicza FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej), zaprezentował dziś, 20 listopada, Boeinga 777-300ER (A7-BEB) w specjalnym malowaniu, reklamującym XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Impreza odbędzie się w Katarze, w dn. 21 listopada – 18 grudnia 2022.

Boeing 777-300ER (A7-BEB) to pierwszy samolot Qatar Airways w malowaniu promującym XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej / Zdjęcie: Qatar Airways

Samolot wykona inauguracyjny lot już jutro, 21 listopada, z Dohy do Zurychu i z powrotem. Trasa została wybrana specjalnie, aby podkreślić współpracę przewoźnika z FIFA, której siedziba znajduje się w tym szwajcarskim mieście.

Gotowość Kataru do organizacji Mistrzostw Świata w 2022 jest wszędzie widoczna. Qatar Airways zwiększyły ostatnio siatkę połączeń do 100 miejsc docelowych, a do marca 2021 planujemy powiększyć ją do ponad 125 miejsc docelowych. Na międzynarodowym lotnisku Hamad trwają przygotowania do spodziewanego wzrostu ruchu. Projekt rozbudowy lotniska zwiększy przepustowość do ponad 58 milionów pasażerów rocznie do 2022 – stwierdził dyrektor generalny Qatar Airways Akbar Al Baker.

Według portalu scramlbe niedługo światło dzienne ujrzy drugi samolot Qatar Airways w malowaniu promującym miejscowe MŚ w futbolu – będzie to Airbus A350-900, noszący znaki rejestracyjne A7-ALL (3 A350-1000 dla Qatar Airways, 2020-10-26).

Ochroną przestrzeni powietrznej podczas XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zajmować się mają wielozadaniowe samoloty bojowe Eurofighter Typhoon Alquwwat Aljawiyat Al'amiriat Alqataria (wojsk lotniczych emiratu Kataru). Ich piloci szkolą się obecnie w bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Coningsby (Brytyjsko-katarska eskadra , 2020-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.