Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PLL LOT uzupełniają letnią siatkę połączeń

Lotnictwo cywilne, 23 kwietnia 2021

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT tego lata będą dostępne również z portów regionalnych. Analizy oraz luzowane przez poszczególne kraje obostrzenia wskazują na stopniowe odbudowywanie się ruchu lotniczego w nadchodzących miesiącach.

/ Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Zgodnie z zapowiedziami, tego lata na pasażerów czeka więcej połączeń turystycznych z kilku portów krajowych. Podobnie jak w ub. r. połączenia będą realizowane nie tylko z Warszawy, ale również z portów regionalnych. Loty wystartują od 18 czerwca br., a większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo. 

W nadchodzące wakacje pasażerowie PLL LOT będą mogli wybrać następujące kierunki: z Gdańska do Burgas; z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu); z Poznania na Majorkę; z Rzeszowa do Zadaru (w soboty od 19 czerwca); z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi i z Wrocławia do Barcelony (w niedziele od 20 czerwca do 3 października)i na Kos (w soboty od 19 czerwca do 2 października).

Coraz szybsze tempo szczepień w Europie, oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Bardzo doceniamy kolejne nowości, które na pewno spodobają się pasażerom. Ubiegłoroczna oferta wakacyjnych lotów PLL LOT z Wrocławia została bardzo dobrze przyjęta i wierzymy, że podobnie będzie w tym roku. Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana – dodał Cezary Pacamaj, wiceprezes portu lotniczego Wrocław.

Bezpośrednie połączenie z Zadarem szczególnie wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, które chcą uniknąć męczącej podróży. Wierzę, że chorwackie słońce będzie magnesem, który przyciągnie na lotnisko w Jasionce wielu pasażerów – podkreślilł Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja br.

Docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń PLL LOT w sezonie letnim 2021 będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej na świecie (Obsługa lotowskiego MAX-a w Pradze , 2021-04-22, Przeglądy MAX-ów PLL LOT, 2021-03-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.