Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Giraffe 4A na wysokim maszcie

Przemysł zbrojeniowy, Walka elektroniczna, 24 listopada 2021

Saab zaprezentował nowo opracowaną odmianę mobilnego radaru Giraffe 4A na wysokim maszcie. W opracowaniu masztu uczestniczyło fińskie przedsiębiorstwo Conlog. Produkcja radaru na nowym maszcie będzie realizowana przez przedsiębiorstwa w Szwecji i Finlandii.

/ Zdjęcie: Saab 

Zastosowanie wysokiego masztu pozwala zwiększyć możliwości stacji radiolokacyjnej. Wyniesienie anteny radaru na większą wysokość umożliwia ominięcie przeszkód w postaci nierówności terenu, czy też budynków, które ograniczają promień obserwacji. Istotną korzyścią umieszczenia radaru na większej wysokości jest także, poprzez zwiększenie horyzontu radiolokacyjnego, poprawa zasięgu wykrycia obiektów na małej wysokości. Jest to kluczowe w wykrywaniu bsl i pocisków manewrujących.

Giraffe 4A to wielozadaniowy radar średniego / dalekiego zasięgu. Jest wyposażony w obrotową antenę fazowaną z modułami nadawczo-odbiorczymi na bazie azotku galu (GaN). Radar pracuje w paśmie S, zaś jego zasięg instrumentalny to 280 km. Jest przeznaczony do wykrywania i śledzenia obiektów w przestrzeni powietrznej, takich jak bsl, samoloty, pociski manewrujące oraz amunicja rakietowa, artyleryjska i moździerzowa (Zamówienie na Giraffe 4A , 2018-12-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.