Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawy M1117 dla Kolumbii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2021

Rozpoczęły się dostawy 145 opancerzonych pojazdów opancerzonych M1117 dla Ejército Nacional de Colombia (wojsk lądowych Kolumbii). Pierwsza dostarczona partia liczy 20 pojazdów, w dwóch odmianach kamuflażu – pustynnym i leśnym. Pozostałe mają dotrzeć do odbiorcy do połowy 2022. Sprzęt jest przekazywany przez amerykańskie dowództwo US Southern Command (SOUTHCOM).

Nowe M1117 posłużą Kolumbijczykom najprawdopodobniej do zadań rozpoznawczych / Zdjęcie: MO Kolumbii

Uroczystość przekazania pojazdów odbyła się w Buenavista w departamencie La Guajira. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Obrony Kolumbii, w tym minister obrony Diego Molano, przedstawiciele Fuerzas Militares de Colombia (sił zbrojnych Kolumbii) i ambasador USA w Kolumbii Philip Goldberg.

Minister Molano powiedział: Przekazanie pojazdów przyczyni się do ochrony i bezpieczeństwa naszego państwa. Wszelkie zasoby strategiczne, a także ludność i wojsko wymagają wysiłków w celu wzmocnienia ich zdolności.

Komunikat kolumbijskiego resortu obrony sugeruje, że pojazdy posłużą najprawdopodobniej do pełnienia zadań rozpoznawczych. Pozwolą zwiększyć mobilność w najdalszych rejonach Kolumbii. Dołączą one do floty kilkudziesięciu M1117, które zamówiono na początku ubiegłej dekady. W Kolumbii M1117 otrzymały nazwę Pegaso (Kolumbia odbiera kolejne M1117 Pegaso, 2014-02-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.