Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolumbia zamawia kolejne Commando

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2013

Wojska lądowe Kolumbii zamówiły 28 transporterów opancerzonych Commando Advance. Wartość porozumienia sięga 31,6 mln USD.

Kolumbijskie Commando Advance występują z zestawami wieżowymi w 2 odmianach: z zamontowanym 12,7-mm wkm lub 40-mm granatnikiem MK 19. Pojazdy bazują na konstrukcji samochodów pancernych M1117. Są od nich jednak dłuższe o ponad 0,5 m i cechują się większym o 15 cm wysokości przedziałem załogi / Zdjęcie: TM&LS

Informacja na ten temat została opublikowana wczoraj. Podmiotem odpowiedzialnym za budowę oraz dostawę pojazdów będzie zlokalizowane w Slidell w Luizjanie Textron Marine & Land Systems (TM&LS).

Wartość porozumienia wynosi 31,6 mln USD. W ramach jego realizacji, TM&LS zbuduje i dostarczy amerykańskiemu dowództwu wojsk pancernych i samochodowych US Army (TACOM), występującemu jako pośrednik w transakcji, 28 transporterów opancerzonych Commando Advance wraz z zestawami wieżowymi z 40-mm granatnikiem MK 19 (Textron dozbraja kolumbijskie transportery, 2013-03-20).

Prace nad transporterami mają rozpocząć się w najbliższym czasie. Pierwsze wozy mają zostać dostarczone odbiorcy w listopadzie, ostatnie zaś do kwietnia 2014. Po ich wprowadzeniu do służby, uzupełnią one 39 Commando Advance użytkowanych od 2010 (39 Guardianów dla Kolumbii, 2009-12-07).

Co ciekawe, ogłoszone w ostatnich dniach porozumienie o zakupie 28 Commando Advance zakłada też remont 2 wozów z partii zakupionej w 2009. Zostały one poważnie uszkodzone w trakcie wykonywania stawianych im przez dowództwo wojsk lądowych zadań.

Warto bowiem zaznaczyć, że kolumbijskie Commando Advance są intensywnie użytkowane w walkach z działającą w kraju lewicową partyzantką FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia) (FARC uderza pomimo rozmów pokojowych, 2013-07-22). Podobnie jak zakupione w ostatnim czasie samochody patrolowe Hunter TR-12 (Kolejny Hunter TR-12 dla Kolumbii, 2013-07-17, Bojowy chrzest Huntera, 2013-03-19), czy terenowe Zibar MK2, których nabycie jest rozważane przez władze w Bogocie (Kolumbia zainteresowana Zibar MK2, 2013-07-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.