Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NBPWP Borsuk oferowany Słowacji

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 lutego 2022

Ministerstwo Obrony Słowacji poinformowało, że otrzymało 4 oferty w formalnym postępowaniu na nowy bwp dla Pozemné sily Slovenskej republiky (wojsk lądowych Słowacji). Wśród nich znalazła się oferta polskiego przemysłu zbrojeniowego z NBPWP Borsuk.

Słowacy zamierzają nabyć 152 bwp, które zastąpią BVP-1, BVP-2 i BVP-M / Zdjęcie: HSW

Informacja została już potwierdzona w komunikacie polskiego przemysłu zbrojeniowego. Podkreślono, że Borsuk jest najnowszym pojazdem tego typu oferowanym Słowakom. Opracowany przez Hutę Stalowa Wola bwp będzie rywalizował w programie o wartości 1,739 mld euro (mld zł). Rząd Słowacji już we wrześniu 2021 zatwierdził środki na zakup 152 pojazdów. Nie są na razie znane szczegóły polskiej oferty.

W najbliższych dniach rozpocznie się ocena otrzymanych ofert i na tej podstawie zespół słowackich ekspertów opracuje studium wykonalności i przygotuje rekomendacje. Wyboru zwycięskiej oferty dokona rząd. Podpisanie umowy jest planowane w czerwcu br. Tak szybki termin jest związany ze złym stanem floty słowackich BVP-1, BVP-2 i BVP-M. Są one uważane przez Słowaków za pojazdy przestarzałe i wymagają jak najszybszej wymiany.

Słowacja otrzymała także oferty z Hiszpanii, Szwecji i Węgier. Dotyczą one bwp ASCOD 2, CV90 i KF41 Lynx, które wkrótce będą produkowane na Węgrzech (HSW kończy przygotowania do produkcji ZSSW-30, 2022-01-19, Słowacja poszukuje bwp, 2021-03-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.