Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LCS 2 przed wejściem do służby

Marynarka wojenna, 20 listopada 2009

USS Independence zakończył wczoraj trwające 4 dni próby zdawcze, przeprowadzone z udziałem specjalistów US Navy. Otwiera to drogę do przyjęcia okrętu do służby, co planowane jest na 16 stycznia 2010.


USS Independence w czasie ostatnich prób / Zdjęcie: Austal USA

Trimaran USS Independence, budowany przez konsorcjum General Dynamics, opuścił stocznią Austal USA w Mobil 16 listopada. Okręt był obsługiwany przez specjalistów producenta oraz dostawców poszczególnych systemów jednostki. Przyszła załoga była obecna na pokładzie w roli obserwatorów i operatorów uzbrojenia.

W trakcie prób USS Independence zademonstrował m.in. zdolność do osiągnięcia zakładanej prędkości 45 w. i został zaakceptowany przez przedstawicieli US Navy. Otwiera to droga do przyjęcia jednostki do służby, co planowane jest na 16 stycznia przyszłego roku.

Pozwoli to na przeprowadzenie serii testów, w przetargu, który w połowie 2010 powinien doprowadzić do wyłonienia producenta 2 okrętów seryjnych z opcją na kolejnych 8 egz. (zobacz: Tylko jeden LCS). Będzie to pierwszy przetarg w programie, który powinien doprowadzić do pozyskania przez US Navy 55 okrętów do działań na wodach szelfowych.

Konkurent grupy General Dynamics, Lockheed Martin, jest zdecydowanie bardziej zaawansowany w pracach rozwojowych. Jego USS Freedom został już w przyjęty do służby rok temu (zobacz: LCS 1 w służbie), a w 2010 ma zostać wysłany w rejon Somalii, dla prowadzenia operacji antypirackich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.