Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wiele nowych tras z Krakowa

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 24 kwietnia 2022

Ryanair ogłosił największy w historii rozkład lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. W sezonie Lato 2022 irlandzkie linie zaoferują 73 trasy, w tym 10 nowości: Agadir, Ankona, Berlin, Budapeszt, Lille, Newcastle, Ryga, Sztokholm, Turyn i Olsztyn-Mazury. Oprócz tego w Krakowie stacjonować będzie 8 samolotów przewoźnika, w tym 6 Boeingów 738-8200 Gamechanger.

/ Zdjęcie: Marcin Sigmund

Ryanair będzie wykonywał z Krakowa w sezonie Lato 2022 ponad 260 lotów tygodniowo, o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019, oferując mieszkańcom Małopolski połączenia do największych miast Europy oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, jednocześnie dając impuls turystyce przyjazdowej do Krakowa po dwóch straconych latach.

Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Krakowa. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 260 lotów tygodniowo na 73 trasach, w tym aż 10 nowych – powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – lini wchodzącej w skład Grupy Ryanair (Ryanair stawia na biopaliwo, 2022-04-20).

Mimo chłodu za oknem w branży lotniczej trwa już sezon Lato 2022. Bardzo cieszymy się, że Kraków wspólnie z naszym bazowym przewoźnikiem przygotował tak interesującą siatkę połączeń. Po trudnym czasie pandemii pasażerowie tym chętniej wybierają się z linią lotniczą Ryanair na wakacje do słonecznych, ciepłych miast w Europie. Zapraszamy też wszystkich do Krakowa i Małopolski, wiosna to idealny czas do odkrywania uroków miasta i zwiedzania naszego regionu. Obserwując  wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku wiemy na pewno, że fascynacja i radość z podróży samolotem nie ustały – dodał prezes krakowskiego portu Radoslaw Wloszek (Letnie kierunki z Krakowa, 2022-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.