Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińczycy ćwiczą zestrzeliwanie F-22

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 16 października 2010

Chińskie wojska obrony powietrznej przeprowadziły udane ćwiczenia w strzelaniu do celu odpowiadającego parametrami stealth myśliwcowi F-22.

Ćwiczenia przeprowadziła 8 października brygada podporządkowana wojskom lotniczym, stacjonująca w okolicach Chengdu. Jej uzbrojenie stanowią kompleksy przeciwlotnicze Hong Qi No. 9 (HQ-9, oznaczenie eksportowe - FD-2000). Zestaw użyty w ćwiczeniach został zmodernizowany i wykorzystuje nowego typu pociski.

Science and Technology Daily opisuje, że cel został zlokalizowany przez radar kompleksu, który przekazał jego namiary do wyrzutni. Cel odpowiadający charakterystykami radiolokacyjnymi amerykańskiemu myśliwcowi stealth F-22 został trafiony po 40 sekundach. Sukces został powitany oklaskami na stanowisku dowodzenia.

3 października japońskie media doniosły o wspólnych ćwiczeniach wojsk Japonii i USA, planowanych na listopad. Mają one polegać na odbijaniu z rąk chińskich wysp Senkaku lub Diaoyutai po niespodziewanym ataku. W ćwiczeniach ma wziąć udział grupa lotniskowcowa George Washington i myśliwce F-22.

HQ-9 to kopia rosyjskiego kompleksu S-300V. Jego zasięg wynosi ponad 100 km. ChRL wprowadziła je do uzbrojenia 10 lat temu. Według niektórych źródeł, Pekin zaoferował Iranowi kompleksy HQ-9 po zerwaniu kontraktu na dostawę zestawów S-300 przez Rosję (Rekompensata za S-300 dla Iranu, 2010-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.