Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MICA przeciwko pociskom samosterującym

Przemysł zbrojeniowy, 15 kwietnia 2011

MBDA i francuska agencja zamówień wojskowych DGA przeprowadziły udaną próbę zestrzelenia celu, imitującego pocisk samosterujący, przez zestaw VL MICA.

Start pocisku MICA do ostatniej próby. Wyrzutnia została wykonana zgodnie z standardem produkcji seryjnej / Zdjęcie: MBDA

Próbę przeprowadzono 13 kwietnia na poligonie doświadczalnym DGA, Essais Missiles w Biscarosse, z udziałem delegacji czterech państw.

Pocisk naprowadzany był aktywną głowicą Thalesa. Został wystrzelony z pionowej wyrzutni i kierowany przy pomocy centrum operacji taktycznych (projektu MBDA). Mica trafiła w manewrujący cel, lecący na średnim pułapie i w odległości, przekraczającej 15 km.

Próba miała zaprezentować możliwości niszczenia przez system pocisków samosterujących lub bomb szybujących, a więc celów odpalanych, zrzucanych z samolotów, poza zasięgiem standardowych środków obrony przeciwlotniczej.

Była to jednocześnie 17. próba, zrealizowana przy pomocy lądowej odmiany systemu (MICA obrony wybrzeża, 2009-07-16, Finalny test VL MICA, 2008-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.