Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kolejny indyjski Mirage

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 marca 2012

W Indiach robił się kolejny w ciągu 11 dni myśliwiec Mirage 2000TH. Jego piloci przeżyli. Loty indyjskich Mirage 2000H/TH zostały wstrzymane.

Do wypadku doszło w czasie rutynowego lotu treningowego. Dwumiejscowy samolot myśliwski Mirage 2000TH wystartował z bazy w Gwalior. Rozbił się wkrótce po starcie, o 12:45 niedaleko miasta Baman Baas w dystrykcie Sawai Madhopur w Radżastanie.

Załogę rozbitego Mirage 2000TH stanowili Squadron Leader Raj i Flight Lieutenant Kanav. Obu udało się katapultować. Jeden z pilotów trafił do szpitala z niegroźnymi ranami.

Poprzedni wypadek indyjskiego Mirage 2000TH wydarzył się 24 lutego niedaleko Bhind w Madhya Pradesz. Myśliwcem, który o 12:01 wystartował z Gwalior lecieli Air Marshal Anil Chopra i Wing Commander Ram Kumar. Samolot rozbił się 5 minut później. Obaj członkowie załogi przeżyli.

49 pozostałych po ostatnich wypadkach indyjskich Mirage 2000H/TH, należących do trzech eskadr, stacjonuje w bazie Maharajpura w Gwalior. Niedawno Indie zawarły wart 3,2 mld USD kontrakt z Dassault, Thales i MBDA na ich modernizację (Umowa o indyjskich Mirage, 2011-07-31).

Po dzisiejszym wypadku loty indyjskich Mirage 2000 zostały zawieszone. Samoloty przechodzą gruntowne przeglądy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.