Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysięczna MICA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 listopada 2010

Francuska agencja zamówień wojskowych DGA poinformowała, że 25 października odebrała od producenta tysięczny pocisk powietrze-powietrze MICA.

</span>Odpalenie pocisku z myśliwca Rafale. MICA podwieszane są również pod starszymi Mirage 2000 / Zdjęcie: MBDA

Pociski zastąpiły starsze Super 530 i Magic II. Dzięki zastosowaniu dwóch różnych systemów naprowadzania, aktywnego radiolokacyjnego i pasywnego, termicznego, może niszczyć statki powietrzne zarówno w zasięgu wzroku, jak i na większych dystansach, ponad 60 km.

MICA - najpierw w wersji RF - zostały wprowadzone do użytku operacyjnego w 1996. Do tej pory zakłady MBDA (do 2001 pociski produkowano pod marką Matra), dostarczyły 1000 pocisków dla francuskich wojsk lotniczych (Certyfikowanie wielozadaniowego Rafale, 2008-07-12) i lotnictwa marynarki wojennej. DGA zamówiła łącznie 1100 MICA dla tych odbiorców. Dostawy pozostałych pocisków mają zostać zrealizowane do 2012.

Dodajmy, że przynajmniej dwa razy więcej pocisków MICA wyprodukowano dla francuskich wyrzutni okrętowych i lądowych (MICA obrony wybrzeża, 2009-07-16; Finalny test VL MICA, 2008-10-29), jak również dla odbiorców zagranicznych, w tym kilku państw, wykorzystujących samoloty Mirage 2000.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.