Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na S-300W4

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 marca 2012

Ministerstwo obrony FR i koncern Ałmaz-Antiej podpisały kontrakt na dostawy w ciągu 3 lat trzech dywizjonów systemów przeciwlotniczych S-300W4. Dostawca otrzyma 80-% zaliczkę.

Kontrakt na dostawę systemów S-300W4 podpisał minister obrony Anatolij Sierdiukow i dyrektor generalny koncernu PWO Ałmaz-Antiej Władisław Mienszczikow. Umowa dotyczy uzbrojenia trzech dywizjonów i ma być zrealizowana w ciągu 3 lat. Przedstawiciele rosyjskiego resortu obrony podkreślają, że główny kontrahent i jego poddostawcy otrzymają 80-% zaliczkę, co pozwoli na spokojne wykonywanie prac i zmniejszy ostateczne koszty dostaw.

Według Sierdiukowa, Rosja zamierza w najbliższych latach odnowić wyposażenie jednostek obrony przeciwlotniczej. Systemy S-300 starszych odmian będą zastępowane nowymi, zmodernizowanymi. Równolegle kupowane są nowsze i dysponujące większymi możliwościami, ale mniej mobilne systemy S-400 (Więcej S-400, 2012-01-31), przeznaczone do obrony obiektowej. Zakupione w ramach podpisane właśnie kontraktu systemy S-300W4 trafią do Południowego okręgu wojskowego.

S-300W4 to systemy oparte na systemach S-300W i S-300WM. Zmodernizowano w nich elektronikę, korzystając z nowej bazy komponentowej. Ma to zwiększyć zarówno możliwości bojowe, jak i ułatwić eksploatację systemów. Zasięg S-300W4 strzelającego do samolotów sięga 300 km. System może też zwalczać rakiety balistyczne średniego zasięgu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.