Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zbyt wolny rozwój S-500

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2009

Dowódca WWS FR ocenia rozwój systemu antyrakietowego S-500 jako zbyt wolny. W 2010 w linii ma się znaleźć 7 dywizjonów systemów S-400. W WWS trwa reforma.Wczoraj zakończyły się ćwiczenia w rozwijaniu dywizjonu antyrakietowego S-400 dyslokowanego pod Moskwą. Dywizjon jest gotowy do strzelania natychmiast po przybyciu na wyznaczone miejsce

Dowódca WWS Federacji Rosyjskiej gen. Aleksandr Zielin stwierdził, że rozwój nowego kompleksu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego S-500 jest zbyt wolny. W jego ocenie potencjał koncernu Ałamaz-Antiej jest 2-3 razy za mały, by osiągnąć właściwe tempo prac. Kompleksy S-500 zostały zamówione w ramach wieloletniego programu rządowego. Mają zacząć wchodzić do linii od 2015 (Nie będziemy tarczą?).

Kompleks S-500 ma opierać się na nowych koncepcjach i technologiach. Zgodnie z wymaganiami, ma być zdolny do zwalczania rakiet balistycznych średniego zasięgu na wysokości do 200 km, lecących z prędkością do 7 km/h, oraz hiperdźwiękowych pocisków samosterujących. Kompleks ma razić jednocześnie do 10 celów (S-400 - do 6 celów).

Póki co, WWS chcą zwiększyć tempo wprowadzania do uzbrojenia zestawów S-400 Triumf. Obecnie dysponują 2 dywizjonami wyposażonymi w antyrakiety tego typu, które rozlokowano w okolicach Moskwy (od sierpnia 2007 w Elektrostali) i - w marcu 2009 - pod St. Petersburgiem (Drugi pułk S-400 w służbie). W 2010 WWS chciałyby kupić 5 kolejnych dywizjonów. Gen. Zielin ocenia, że może okazać się to niemożliwe ze względu na zbyt małe moce wytwórni Ałmaz-Antiej.

Strzelania na poligonie Aszułuk

Dowódca WWS pozytywnie ocenił wyniki prób kompleksu S-400 na poligonie Aszułuk, które odbyły się latem. Antyrakiety wykazały zdolność do niszczenia głowic taktycznych i operacyjno-taktycznych rakiet balistycznych oraz pocisków samosterujących w złożonych warunkach panujących na poligonie. Jednak nie wszystkie wymagane parametry taktyczno-techniczne zostały już osiągnięte. Zdaniem gen. Zielina, Ałamaz-Antiej musi włożyć jeszcze dużo pracy w dopracowanie tego wyrobu.

Wojenno-wozdusznyje siły (WWS) podlegają obecnie, tak jak całe rosyjskie siły zbrojne, poważnej reformie. W ich składzie powstają cztery dowództwa WWS i PWO (Protiwo-wozdusznoj oborony) - w Sankt-Petersburgu, Nowosybirsku, Chabarowsku i Rostowie nad Donem. W nowej strukturze znajdą się także dowództwa lotnictwa dalekiego zasięgu i lotnictwa transportowego oraz dowództwo obrony kosmicznej (w tym dowództwo obrony przeciwrakietowej Moskwy i centralnego rejonu przemysłowego). W składzie WWS pozostaną 33 bazy lotnicze i 13 brygad obrony kosmicznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.