Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Chakra w służbie

Marynarka wojenna, 04 kwietnia 2012

Dzisiaj indyjski minister obrony, A. K. Antony przyjął uroczyście do służby atomowy okręt podwodny, INS Chakra, czyli wypożyczoną od Rosjan ex-Nerpę, Projektu 971U.

Jedna z bliźniaczych jednostek, pływająca pod rosyjską banderą na Bałtyku / Zdjęcie: DO USA

Indie zabiegały o wypożyczenie rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem atomowym od lat, ze względu na chęć szkolenia załóg przed wprowadzeniem do linii własnych jednostek tej klasy. Mimo podpisania stosownej, wstępnej umowy w 2004, przeciągające się negocjacje, a także tragiczny w skutkach pożar na pokładzie jednostki, przygotowywanej dla nowego użytkownika (zobacz: Nerpa - wokół przyczyn awarii), spowodowały, że Rosjanie przekazali K-152 Nerpa dopiero na początku bieżącego roku (zobacz: Nerpa gotowa do przekazania Indiom).

Uroczystość przyjęcia do służby - już jako INS Chakra - wyprzedza jedynie o miesiące planowane wejście do linii pierwszego, budowanego przez Indię okrętu, INS Arihant, zaprojektowanego przede wszystkim jako platforma do przenoszenia pocisków balistycznych. Mimo tego Delhi nie zrezygnowała z Chakry, ponieważ okręt ten w znaczny sposób podnosi możliwości operacyjne indyjskiej marynarki wojennej, starającej się obecnie o zmniejszenie przewagi floty ChRL.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.