Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nerpa: najpierw WMF, potem Indie

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 16 października 2009

Okręt podwodny Nerpa, który uległ tragicznej w skutkach awarii w czasie prób fabrycznych, zostanie czasowo włączony do Floty Oceanu Spokojnego WMF. Dopiero później zostanie przekazany Indiom.

W Moskwie zakończyło się rosyjsko-indyjskie spotkanie dotyczące współpracy wojskowo-przemysłowej. Podjęto wówczas m.in. decyzje dotyczące przyszłości Nerpy. Okręt, w którym 8 listopada 2008 - w wyniku awarii systemu gaśniczego (Nerpa - wokół przyczyn awarii) - zginęło 20 ludzi, zostanie ostatecznie wyleasingowany przez flotę indyjską (Nerpa w Indiach do końca 2009?). Według nieujawnionego źródła we Flocie Oceanu Spokojnego (TOF, Tichookienskij Fłot), wcześniej jednak (prawdopodobnie pod koniec 2009) Nerpa wejdzie w jej skład. Do Indii trafi najwcześniej w kwietniu 2010.

Remont po awarii Nerpy został zakończony w maju 2009. Mimo początkowych problemów (Nie ma kto testować Nerpy), w lipcu pomyślnie zakończono pierwszy etap ponownych prób okrętu realizowanych na Morzu Japońskim. Teraz zakończył się trzeci etap prób. Próby państwowe mają rozpocząć się na przełomie października i listopada.

Okręt przebywa obecnie w stoczni Wostok, gdzie trwają przygotowania do testów. Jego 10-letni leasing ma kosztować Indie ok. 650 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.