Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

T-50 zgodnie z harmonogramem

Lotnictwo wojskowe, 20 maja 2012

Gen. broni Aleksandr Zielin doradca ministra obrony FR poinformował, że program rozwoju myśliwca T-50 przebiega zgodnie z planem, a pierwsze prototypy trafią do wojska w 2013.

Jeden z trzech obecnie latających prototypów T-50 / Zdjęcie: Suchoj

Gen. Zielin był do niedawna dowódcą wojsk lotniczych Rosji. Według agencji RIA Nowosti, poinformował on kilka dni temu, że program PAK FA - rozwoju myśliwca T-50 - przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakłada on, że pierwsze samoloty seryjne trafią do WWS w 2015. Wcześniej jednak, w przyszłym roku, powinny one otrzymać prototypy, przeznaczone do testów.

Obecnie latają trzy takie samoloty (zobacz: Oblot trzeciego PAK FA), czwarty znajduje się w ostatnim stadium montażu. Prawdopodobnie dopiero ta maszyna otrzyma wyposażenie zgodne z seryjną konfiguracją. Zakłady Suchoja w następnej kolejności wyprodukują 10 maszyn z produkcji niskoseryjnej, także przeznaczonej do prób, w tym określenia podstawowych zasad ich taktycznego wykorzystania.

Wypowiedź gen. Zielina powinna dotyczyć - przynajmniej teoretycznie - właśnie tych samolotów. Możliwe jednak, że wojsko będzie testować także część istniejących już prototypów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.