Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bojowy Anka

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2012

TAI ma opracować uderzeniowy samolot bezzałogowy dalekiego zasięgu na bazie bsl Anka. Turcja chce uzyskać samodzielność w zakresie budowy takich systemów.

Turcja do niedawna próbowała zakupić bezzałogowce uderzeniowe w USA. Potrzebuje ich do monitorowania i atakowania kurdyjskich rebeliantów na południowym wschodzie kraju. W grę wchodziły bsl MQ-1 Predator i MQ-9 Reaper (12 Mi-28 dla Turcji, 2009-06-10). Jednak Kongres USA nie zgodził się na tę transakcję.

Po amerykańskiej odmowie rząd turecki zdecydował o skonstruowaniu rodzimego bezzałogowca uderzeniowego na bazie budowanego seryjnie rozpoznawczego bsl Anka (Roll-out Hurkusa, 2012-07-02). Rozmowy na ten temat prowadzi SSM z TAI (Turkish Aerospace Industries). Na nieoficjalne źródła w SSM powołuje się JDW informując, że decyzja została podjęta wczoraj.

Do Turcji trafił już pierwszy z 5 zamówionych załogowych samolotów rozpoznawczych na bazie Beechcraft King Air 350 (King Air 350 dla Turcji, 2012-04-16). Pozostałe mają zostać dostarczone we wrześniu. Samoloty zostały wyleasingowane na 2 lata za ok. 70 mln USD. Mają zwiększyć możliwości rozpoznawcze tureckiej armii w oczekiwaniu na dostarczenie większej liczby bsl Anka. Tereny, na których działa zbrojny odłam Partii Pracujących Kurdystanu, miały patrolować kupione w Izraelu bsl IAI Heron, ale armia turecka ma duże zastrzeżenia do ich efektywności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra