Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izrael kupuje Humvee

Wojska lądowe, 15 sierpnia 2012

Izraelskie siły zbrojne zamierzają zakupić 2000 używanych amerykańskich wozów HMMWV. Realizacja zamówienia ma trwać 3 lata.

Zdjęcie: US Army

Izraelczycy planują zakupić wozy starszych odmian, oznaczonych jako A0 i A1, co nie wyklucza, że poddane one zostały zabiegom modernizacyjnym. Przemawia za tym fakt, że wcześniej były one intensywnie wykorzystywane przez amerykańskie siły stacjonujące w Iraku. W trakcie wycofywania wojsk z tego kraju w 2011 (Bez Amerykanów w Iraku, 2011-10-23), Waszyngton podjął decyzję o pozostawieniu sporej liczby pojazdów w bazach USA w regionie.

Zamówione przez Izrael HMMWV trafią do wojsk lądowych. Humvee mają być wykorzystywane przede wszystkich jako wozy rozpoznania oraz dla celów administracyjnych. Część z nich ma zostać zmagazynowana i włączana do działań operacyjnych tylko w sytuacjach kryzysowych.

Zanim jednak Humvee wejdą do służby, mają być poddane intensywnym pracom remontowym i modernizacyjnym. Izraelczycy planują też ich doposażenie w sprzęt elektroniczny i uzbrojenie, odpowiadające specyficznym wymogom wojsk lądowych. Odmłodzone pojazdy mają być dostarczane w ilości 100 na miesiąc, zaczynając od 2013. Po ich wprowadzeniu do służby, będą stanowiły uzupełnienie dla obecnie wykorzystywanych przez Izrael HMMWV.

Przedstawiciele sił zbrojnych Izraela informują, że koszt nabycia i remontu używanych amerykańskich pojazdów może być nawet o 80% niższy, niż w przypadku fabrycznie nowych HMMWV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.