Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EC135 dla Med-Trans

Lotnictwo cywilne, 17 września 2012

Eurocopter poinformował o zawarciu kontraktu na sprzedaż 10 śmigłowców EC135 dla amerykańskiego Med-Trans. Umowa przewiduje opcję domówienia dodatkowych 6 maszyn.

Zdjęcie: Med-Trans

Med-Trans jest jednym z największych amerykańskich przedsiębiorstw świadczących usługi z dziedziny ratownictwa medycznego. W jego flocie znajduje się już 20 zamówionych w przeszłości EC135 oraz odpowiednia liczba Bell 407. Umowa o zakupie dodatkowych 10 (z opcją na kolejne 6) maszyn Eurocoptera została zawarta z producentem w trakcie tegorocznej wystawy ILA Berlin Air Show. Strony nie podały wartości porozumienia.

EC135 jest jednym z najczęściej wykorzystywanych śmigłowców w ratownictwie medycznym. Jak podaje producent, obecnie na świecie eksploatowanych jest ponad 1 tys. egzemplarzy tego modelu, z czego co najmniej połowa w wariancie medycznym. 23 egz., a kontrowersyjnej transakcji, kupił polski LPR (Kłopoty z silnikami EC135 LPR, 2012-02-26).

Poza sektorem medycznym, śmigłowiec wykorzystywany jest też m.in. przez jednostki policyjne niektórych państw (ILA: Turbomeca dla niemieckiej policji, 2012-09-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.