Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zwolnienia w Northrop Grumman

Przemysł zbrojeniowy, 19 września 2012

Amerykański koncern poinformował o planach zwolnienia około 600 pracowników z zakładów w Kalifornii. Decyzja jest pokłosiem cięć budżetowych Pentagonu.

Specjalizująca się w produkcji załogowych i bezzałogowych platform bojowych, a także systemów satelitarnych, Northrop Grumman Aerospace Systems zatrudnia łącznie około 23 tys. pracowników na całym świecie. Na zdjęciu jeden z finalnych etapów konstrukcji kadłuba myśliwca wielozadaniowego F-35 Lightning II w zakładach w Palmdale / Zdjęcie: Northrop Grumman

Informacja została podana przez lokalne media, cytujące przedstawicieli koncernu. Program redukcji etatów prowadzony jest od lipca br. i jak szacują władze Northropa, do grudnia około 600 pracowników odejdzie z pracy za porozumieniem stron.

Obecna sytuacja jest spowodowana przewidywanym spadkiem liczby zamówień na produkty koncernu, wynikającym z planów ograniczenia wydatków budżetowych Pentagonu (Jeszcze o możliwych cięciach Pentagonu, 2012-09-15).

Główna fala zwolnień dotknie zakłady koncernu zlokalizowane na południu Kalifornii, na terenie wielkich metropolii Los Angeles i San Diego. W ramach obecnego programu redukcji etatów, najwięcej pracowników odejdzie z zakładów w Redondo Beach, El Segundo i Palmdale, wchodzących w skład Northrop Grumman Aerospace Systems. Specjalizują się one, m.in. w produkcji kadłubów myśliwców F/A-18 i F-35.

Nie jest to pierwsza seria zwolnień pracowników Northropa w tej części kraju. W zeszłym roku pracę straciło około 500 pracowników kalifornijskich zakładów.

Ograniczenie liczby zamówień było powodem, dla którego inny amerykański koncern sektora zbrojeniowego, Lockheed Martin, podjął w ostatnich miesiącach decyzję o rozpoczęciu programu masowych zwolnień w wybranych zakładach (Zwolnienia Lockheed Martina, 2012-08-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.