Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwolnienia Lockheed Martina

27 sierpnia 2012

Amerykański koncern poinformował o planach grupowych zwolnień w swoich zakładach w Marietta. Decyzja jest skutkiem malejącej liczby zamówień na transportowy C-130J Super Hercules.

Zakłady Marietta są jednymi z największych w całej strukturze Lockheed Martina. Zatrudniają prawie 7,5 tys. pracowników. Marietta, wraz z zakładami w Fort Worth (Teksas) i Palmdale (Kalifornia) wchodzą w skład Lockheed Martin Aeronautics Company, spółki koncernu specjalizującej się w produkcji statków powietrznych różnych typów, w tym m.in.: myśliwców F-22 i F-35, transportowych C-130 (na zdjęciu) i C-5 Galaxy oraz patrolowych P-3 Orion / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zakłady w Marietta są jednymi z najważniejszych w całych programie budowy Herculesów w jego najnowszej odmianie. Do tego pory wyprodukowano w nich ponad 200 maszyn w tym wariancie (przy portfelu zamówień przekraczającym 300 samolotów). Jednak z roku na rok liczba opuszczających zakład Super Herculesów systematycznie spada. W 2011 było 36 samolotów, a w br. zakłada się zmontowane 32 egz., a w przyszłym jedynie 24.

Przyczyną jest globalny kryzys finansowy. Wiele państw świata, szukając oszczędności budżetowych, decyduje się na wstrzymanie lub rozłożenie w czasie realizacji planowanych programów zbrojeniowych (Zahamowanie tempa zbrojeń, 2012-04-18). Obawy Lockheed Martina wzbudza szczególnie planowany program cięć wydatków zbrojeniowych USA o 500 mln USD w przeciągu najbliższych 10 lat (Dramatyczny apel Panetty, 2011-11-22). Władze koncernu zapowiedziały już, że w razie jego realizacji, mogą zostać zmuszone do zwolnienia łącznie 10 tys. pracowników na całym świecie.

Jak informują przedstawiciele lokalnych związków zawodowych, zwolnienia w Marietta już się zaczęły. Od początku roku pracę w zakładach straciło ponad 200 osób. Docelowo koncern chce zredukować w tym roku 550 etatów.

Działania te wpisują się w szerszy program oszczędnościowy realizowany przez Lockheed Martina. W jego wyniku w ciągu ostatnich 3 lat pracę straciło 26 tys. pracowników, zatrudnionych we wszystkich zakładach koncernu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.