Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy trzeciej fregaty typu Talwar

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 20 września 2012

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się testy trzeciej indyjskiej fregaty rakietowej typu Talwar (Krivak III), przyszłej INS Trikand. Ich zakończenie przewidziane jest na początek 2013.

Pierwsze trzy okręty typu Talwar zostały przekazane Indiom w latach 2003-2004. Jednostki tego typu cechują się wypornością 4 tys. t i długością 125 m. Za siłę ognia fregat odpowiadają, m.in. działo morskie kalibru 100 mm, pociski Klub i BrahMos oraz systemy przeciwlotnicze Kasztan / Zdjęcie: DID

Informacja została podana przez rosyjskie media, cytujące przedstawicieli stoczni Jantar w Kaliningradzie, odpowiedzialnej za budowę fregaty. Testy w suchym doku rozpoczęły się 15 września i mają zakończyć się w połowie stycznia 2013. Później okręt rozpocznie serię prób morskich. Jeżeli ich przebieg będzie zgodny z założeniami konstruktorów, jednostka zostanie przekazana indyjskiej marynarce wojennej latem tego samego roku.

Mająca służyć jako INS Trikand, fregata jest 3. i zarazem ostatnią z zamówionych w 2006 jednostek. Koszt ich budowy szacuje się na 1,6 mld USD. Pierwsza z nich, INS Teg, została wcielona do służby 27 kwietnia br. w Kaliningradzie, a w czerwcu po raz pierwszy wpłynęła do bazy indyjskiej marynarki wojennej w Bombaju (INS Teg w Indiach, 2012-06-23).

Wodowanie drugiej fregaty, INS Tarkash, odbyło się jeszcze w 2010 (Wodowanie kolejnego Talwara, 2010-06-25), jednak jej przekazanie Indiom planowane jest dopiero na koniec br. Częściowo powodem opóźnienia są problemy techniczne powstałe w trakcie prac konstrukcyjnych (Opóźnienia Talwarów, 2011-08-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.