Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Teg w Indiach

Marynarka wojenna, 23 czerwca 2012

Zbudowana w Rosji fregata indyjskiej marynarki wojennej, INS Teg wpłynęła wczoraj po raz pierwszy do bazy marynarki wojennej w Bombaju.

INS Teg w drodze do Indii, w czasie postoju na Malcie. Fregatą dowodzi kapitan Rakesh Kumar / Zdjęcie: defenceforumindia.com

Uroczystość wcielenia fregaty do służby odbyła się 27 kwietnia 2012 w Kaliningradzie, gdzie została zbudowana w stoczni Jantar. W drodze do Indii okręt cumował w Hamburgu i na Malcie.

INS Teg jest pierwszym z trzech zamówionych w 2006 okrętów drugiej serii fregat rakietowych typu Talwar, budowanych dla Indii w Rosji za 1,6 mld USD (zobacz: Wodowanie fregaty dla Indii). Okręt ma już swoją historię remontową. Podczas prowadzonych od września 2011 prób morskich na Bałtyku doszło do uszkodzenia jednego z dwóch (lewego) silnika marszowego Zarja Maszproekt DS-71. Wyłączyło to okręt z prób na dwa tygodnie. Cały program budowy fregat projektu 11356 ma roczne opóźnienie. Przedstawiciele Rosoboronexportu zapewniają, że druga fregata, INS Tarkash zostanie przekazana we wrześniu 2012, a trzecia - INS Trikand - do połowy 2013.

Wszystkie trzy fregaty będą uzbrojone w 8 indyjsko-rosyjskich naddźwiękowych samosterujących pocisków rakietowych Brahmos (zobacz: Próba Brahmosa na Bałtyku). W pierwszej serii produkcyjnej, projektu 11351, fregaty są uzbrojone w rosyjskie pociski rakietowe Klub-N.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.