Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Teg w Indiach

Marynarka wojenna, 23 czerwca 2012

Zbudowana w Rosji fregata indyjskiej marynarki wojennej, INS Teg wpłynęła wczoraj po raz pierwszy do bazy marynarki wojennej w Bombaju.

INS Teg w drodze do Indii, w czasie postoju na Malcie. Fregatą dowodzi kapitan Rakesh Kumar / Zdjęcie: defenceforumindia.com

Uroczystość wcielenia fregaty do służby odbyła się 27 kwietnia 2012 w Kaliningradzie, gdzie została zbudowana w stoczni Jantar. W drodze do Indii okręt cumował w Hamburgu i na Malcie.

INS Teg jest pierwszym z trzech zamówionych w 2006 okrętów drugiej serii fregat rakietowych typu Talwar, budowanych dla Indii w Rosji za 1,6 mld USD (zobacz: Wodowanie fregaty dla Indii). Okręt ma już swoją historię remontową. Podczas prowadzonych od września 2011 prób morskich na Bałtyku doszło do uszkodzenia jednego z dwóch (lewego) silnika marszowego Zarja Maszproekt DS-71. Wyłączyło to okręt z prób na dwa tygodnie. Cały program budowy fregat projektu 11356 ma roczne opóźnienie. Przedstawiciele Rosoboronexportu zapewniają, że druga fregata, INS Tarkash zostanie przekazana we wrześniu 2012, a trzecia - INS Trikand - do połowy 2013.

Wszystkie trzy fregaty będą uzbrojone w 8 indyjsko-rosyjskich naddźwiękowych samosterujących pocisków rakietowych Brahmos (zobacz: Próba Brahmosa na Bałtyku). W pierwszej serii produkcyjnej, projektu 11351, fregaty są uzbrojone w rosyjskie pociski rakietowe Klub-N.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.