Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba BrahMosa na Bałtyku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 listopada 2011

Dziś na Bałtyku z indyjskiej fregaty proj. 11356 Teg wystrzelono pocisk manewrujący BrahMos. Test dotyczył funkcjonowania systemów pokładowych okrętu.

Naddźwiękowy pocisk manewrujący BrahMos został wystrzelony z dziobowej wyrzutni fregaty proj. 11356 Teg. Po pionowym starcie pocisk wszedł na zaplanowaną trajektorię i trafił w wyznaczony punkt na poligonie morskim. Dane telemetryczne wskazują, że wszystkie systemy okrętu i pocisku funkcjonowały prawidłowo.

Trzy fregaty klasy F-40 Talwar są budowane na zamówienie marynarki wojennej Indii w bałtyckiej stoczni Jantar w Kaliningradzie (Opóźnienia Talwarów, 2011-08-26). To druga taka seria okrętów tego typu. Mają być one przekazane odbiorcy w latach 2013 i 2014. Każda z fregat jest uzbrojona w 8 pocisków manewrujących BrahMos umieszczonych w pionowych wyrzutniach typu 3S-14E.

Pierwszą serię trzech fregat zaprojektowanych na bazie rosyjskich okrętów ochrony wybrzeża proj. 11351 zbudowała stocznia w St. Petersburgu w latach 1999-2003. Kosztowała ona miliard dolarów. Druga seria została wyceniona na 1,6 mld USD.

Flota rosyjska zamówiła 6 podobnych fregat. Mają one zostać dostarczona Flocie Czarnomorskiej FR. Stępki pod dwa pierwsze okręty położono w br. (Stępka pod fregatę w Kaliningradzie, 2010-12-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.