Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Aquitaine w Brest

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 listopada 2012

Wczoraj pierwsza z francuskich fregat typu FREMM, Aquitaine opuściła stocznię DCNS w Lorient i udała się do pobliskiej bazy morskiej Brest. Będą stamtąd realizowane ostatnie próby przed przyjęciem okrętu do służby.

Aquitaine w czasie opuszczania portu w Lorient / Zdjęcie: DCNS

Aquitaine jest pierwsza z łącznie 11 zamówionych przez Francję fregat typu FREMM (FREMM – pełne zamówienie, 2009-10-12). Paryż podpisał umowę o budowie pierwszych 8 jednostek, w wariancie ZOP, w listopadzie 2005. Zastąpią one fregaty typu Tourville i Georges Leygues. Drugie zlecenie, z 2009 dotyczy jednej jednostki w odmianie przeciwpodwodnej i dwóch okrętów w wariancie przeciwlotniczym, które zastąpią fregaty typu Cassard.

Dyslokacja Aquitaine z Lorient do Brestu jest wstępem do finalnych testów, które zakończą się wraz z 2012. Później jednostka zostanie przyjęta do służby.

Obecnie DCNS prowadzi prace przy 5 innych fregatach FREMM. Najbardziej zaawansowane dotyczą przeznaczonego dla Maroka Mohammeda VI (Marokański kontrakt na FREMM, 2008-04-21), który powinien wejść do służby w 2013. Kolejna jednostka przeznaczona dla Francji, Normandie, została zwodowana w październiku br. (Drugi francuski FREMM zwodowany, 2012-10-22). Następne okręty to Provence, którego kadłub został już zmontowany, Languedoc (jego montaż rozpoczął się we wrześniu 2011) i Auvergne, przy którym prace zainicjowano w sierpniu br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.