Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patrioty dla Kataru

Wojska lądowe, 08 listopada 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży do Kataru 11 baterii systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Wyrzutnia systemu Patriot na mobilnym podwoziu HEMTT (Heavy Expanded Mobility Tactical Truck) / Zdjęcie: Raytheon

W ramach przedstawionego zgłoszenia Katar chce nabyć: 44 wyrzutnie M902, 246 pocisków Raytheon MIM-104E Patriot GEM-T wraz z 2 testowymi, 768 pocisków PAC-3 i 10 testowych, 11 stacji zasilania EPPII, 11 radarów AN/MPQ-65, tyleż samo stacji kontroli (AN/MSQ-132 ECS), 30 AMG, 8 zestawów odbioru i przesyłu danych (MIDS/LVT), a także zestaw urządzeń pomocniczych, pakiet wsparcia technicznego i logistycznego, dokumentację techniczną, części zamienne oraz pakiet usług szkoleniowych. Wartość potencjalnego kontraktu szacuje się na 9,9 mld USD. W prace montażowe mają się zaangażować: Raytheon Corp. i Lockheed Martin.

Złożone przez Katar zamówienie na zestawy Patriot nie jest pierwszym przykładem zainteresowania państw regionu Zatoki Perskiej amerykańskim system przeciwlotniczym/przeciwrakietowym. Wcześniej jego elementy zastały zamówione m.in. przez Kuwejt (Pociski PAC-3 dla Kuwejtu, 2012-07-26), Arabię Saudyjską (Modernizacja saudyjskich Patriotów, 2011-06-22) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA kupiły Patrioty za 3,3 mld USD, 2008-12-20). Warto wspomnieć, że Patrioty zostały też zakupione przez Izrael (Patrioty na północy Izraela, 2012-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.