Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Luksemburg dołączył do EATC

Lotnictwo wojskowe, 28 listopada 2012

Luksemburg został oficjalnie włączony do struktur European Air Transport Command (EATC). Jednocześnie liczba państw członkowskich dowództwa zwiększyła się do pięciu.

Luksemburg został przyjęty do EATC pomimo tego, że nie posiada lotnictwa transportowego. Dopiero pod koniec obecnej dekady państwo to odbierze zamówiony w 2003 samolot Airbus A400M / Zdjęcie: Airbus

Oficjalne włączenie Luksemburga do struktur EATC odbyło się 22 listopada, w trakcie spotkania komitetu MATraC (Multinational Air Transport Committee). Państwo to dołączyło tym samym do członków-założycieli połączonego dowództwa, a więc Francji, Niemiec, Belgii oraz Holandii.

Jednocześnie EATC poinformowało w opublikowanym komunikacie o kontynuacji prac związanych z włączeniem do swoich struktur kolejnego państwa, Hiszpanii.

EATC to wielonarodowe dowództwo lotnicze, koordynujące aktywność samolotów transportowych Belgii, Holandii, Francji i Niemiec. Instytucja rozpoczęła działalność we wrześniu 2010 (EATC już działa, 2010-09-02). Jej siedziba mieści się na terenie portu lotniczego w Eindhoven.

Warto przypomnieć, że na początku bieżącego miesiąca na podobną współpracę, związaną z wykorzystaniem potencjału lotnictwa transportowego, zdecydowały się państwa działające w ramach organizacji współpracy obronnej państw skandynawskich (Nordefco) (Wspólny transport powietrzny w Skandynawii, 2012-11-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.