Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales zmodernizuje holenderskie Goalkeepery

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2012

Francuskie przedsiębiorstwo poinformowało o otrzymaniu zlecenia na modernizację 16 holenderskich morskich zestawów obrony bezpośredniej Signaal Goalkeeper.

Zdjęcie: MO Korei Południowej

Producent nie podał wartości zawartego przed kilkoma dniami porozumienia. Wiadomo jednak, że pierwszy ze zmodernizowanych holenderskich Goalkeeperów zostanie przekazany odbiorcy w 2015. Następne będą systematycznie trafiać do Holendrów w następnych latach.

Tylko jeden z 16 zestawów Goalkeeper będzie modernizowany przez holenderską filię przedsiębiorstwa, Thales Nederland. Pozostałe zostaną unowocześnione przez załogi techniczne marynarki wojennej tego państwa, zlokalizowane w bazie morskiej w Den Helder.

W skład pakietu modernizacyjnego wchodzą m.in. nowe algorytmy obliczeniowe (wprowadzone pod katem zwalczania pocisków rakietowych) i nowoczesne głowice optoelektroniczne. Według zapewnień Thalesa, przeprowadzone prace mają utrzymać wysoki potencjał operacyjny Goalkeeperów do 2025.

Zestawy obrony bezpośredniej Goalkeeper zostały opracowane w latach 1970. przez holenderskie przedsiębiorstwo Singaal (obecnie Thales Netherland). Zostały wyposażone w amerykańskie 30-milimetrowe, 7 lufowe działko GAU-8/A, o szybkostrzelności 4,2 tys. pocisków na minutę (są one wykorzystywane na pokładach szturmowych samolotów A-10). Do detekcji wrogich celów służą dwa radary działające w paśmie I i K oraz głowica optoelektroniczna.

Stanowiska obrony bezpośredniej Goalkeeper zainstalowane są na wielu typach okrętów Koninklijke Marine, w tym m.in. fregatach rakietowych typu De Zeven Provinciën (Modernizacja holenderskich fregat, 2012-08-14) oraz zbiornikowcach takich jak HNLMS Amsterdam (Nowa misja Amsterdamu, 2010-12-24). Poza Holandią systemy zainstalowano na pokładach okrętów takich państw jak Belgia, Chile, Katar (Najnowsze Exocety dla Kataru, 2010-04-23), Korea Południowa (Wodowanie koreańskiego niszczyciela, 2011-03-24), Portugalia, Wielka Brytania czy ZEA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.