Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

1,2 mld GBP na Audacious

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2012

Brytyjskie ministerstwo obrony podpisało z BAE Systems umowę o dokończeniu prac przy czwartym wielozadaniowym okręcie podwodnym typu Astsute, przyszłym HMS Audacious, o wartości 1,2 mld GBP.

HMS Ambush, drugi OP typu Astute, w czasie rozpoczętych niedawno testów morskich / Zdjęcie: BAE Systems

Kwota kontraktu – biorąc pod uwagę wcześniejsze szacunki – jest stosunkowo wysoka. Tym bardziej, że BAE Systems w 2007 rozpoczęła już prace nad budową kadłuba jednostki, na mocy osobnej umowy. Prawdopodobnie więc wspomniana suma dotyczy całego zlecenia, a nie jedynie dokończenia rozpoczętego już procesu montażu okrętu.

Przyszły HMS Audacious jest czwartym z siedmiu atomowych, wielozadaniowych OP typu Astute. Pierwsze dwa, HMS Astute (Londyn o HMS Astute, 2012-11-19) i HMS Ambush (Zanurzenie HMS Ambush, 2011-10-05) przechodzą obecnie serię testów przed osiągnięciem gotowości operacyjnej. Kolejny, przyszły HMS Artful znajduje się w finalnej fazie montażu.

Wraz z ogłoszeniem kontraktu na dokończenie budowy 4. jednostki, szef resortu obrony, Philip Hammond zapowiedział wydanie w najbliższej przyszłości 1,5 mld GBP na kolejne etapy budowy następnych 3 okrętów, przyszłych HMS Anson, HMS Agamemnon i HMS Ajax. Ostatni z nich powinien wejść do służby w 2024.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.