Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podwójny test Astry

Lotnictwo wojskowe, 24 grudnia 2012

W dniach 21-22 grudnia odbyły się testy indyjskich, prototypowych pocisków powietrze-powietrze Astra. Ich próbne odpalenia z wyrzutni naziemnej zakończyły się sukcesem.

Astra wystrzeliwana z wyrzutni naziemnej ze stanowiska na poligonie rakietowym w Chandipur. Próby tego typu sugerują, że w przyszłości możliwe byłoby stworzenie dedykowanej odmiany przeciwlotniczej pocisków Astra. Podobne rozwiązanie zastosowano m.in. w odniesieniu do amerykańskich AIM-120 i francuskich Mica / Zdjęcie: The New Indian Express

Rozwój pocisków rodziny Astra trwa od ponad dekady (Próby indyjskiej Astry, 2011-05-30). Mają być one przenoszone przez wszystkie typy nowoczesnych myśliwców wojsk lotniczych Indii (Indie testują kpr Astra z samolotem Su-30MKI, 2007-11-11). Astra jest pociskiem średniego zasięgu, odpowiednikiem amerykańskich AIM-120 AMRAAM czy rosyjskich R-77. Jego maksymalny zasięg szacowany jest nawet na 110 km. Ma długość 3,8 m, średnicę 178 mm i masę ok. 160 kg, z czego ok. 15 kg stanowi głowica bojowa. Według twórców z agencji DRDO, rozwija prędkość rzędu Ma4. Jego masa wynosi 160 kg (w tym głowica bojowa 15 kg).

Pierwszy test został przeprowadzony w piątek o godzinie 13:25 czasu miejscowego z terenu poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Zaledwie dzień wcześniej z tego samego miejsca wystrzelony został pocisk balistyczny Prithvi II (Kolejny udany test Prithvi II, 2012-12-21). Druga próba została przeprowadzona dzień później, o godzinie 15:34 czasu miejscowego, z tego samego poligonu. W obu przypadkach Astry zestrzeliły bezzałogowe cele Lakshya.

Indyjskie wojska lotnicze planują, że pierwsze seryjne pociski Astra wejdą do służby w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.