Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces HNLMS Friesland na Karaibach

Marynarka wojenna, 08 marca 2013

Holenderski okręt patrolowy typu Holland, HNLMS Friesland (P842), przechwycił na Karaibach ładunek 1 453 kg kokainy.

Zatrzymana przed kilkoma dniami łódź za transportem 1 453 kg kokainy. Według oświadczenia marynarki wojennej, narkotyki zostały już zniszczone / Zdjęcie: MO Holandii

HNLMS Friesland został wysłany na Karaiby w styczniu br. (HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-01-30). Celem jego 4-miesięcznej misji jest patrolowanie wybrzeży terytoriów zależnych Holandii. Okręt ściśle współdziała z własną i amerykańską strażą przybrzeżną. Na jej pokładzie znajdują się m.in. oficerowie specjalnych oddziałów antynarkotykowych (Law Enforcement Detachment) US Coast Guard.

Do przejęcia ładunku kokainy doszło w zeszły poniedziałek, jednak poinformowano o tym dopiero teraz, prawdopodobnie ze względu na dobro toczącego się śledztwa. Nie podano dokładnej lokalizacji zdarzenia. Szybką łódź motorową przemytników wykrył samolot patrolowy holenderskiej straży przybrzeżnej. W akcji wziął udział belgijski Aérospatiale SA 316 Alouette III, stacjonujący na pokładzie HNLMS Friesland w czasie jego pobytu na Karaibach. Zatrzymania motorówki i aresztowania 3 przemytników dokonały załogi dwóch inspekcyjnych łodzi półsztywnych.

Zabezpieczenie interesów państwa w rejonie byłych Antyli Holenderskich, jest jednym z podstawowych zadań marynarki wojennej. Na terenie bazy morskiej Parera na wyspie Curaçao znajduje się regionalne dowództwo tego rodzaju sił zbrojnych. Podlega mu kilkuset oficerów i marynarzy oraz pracowników cywilnych, wspieranych przez pododdział piechoty morskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.