Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.Broń i Amunicja - 01/2007

Pierwszy w 2007 numer Broni i Amunicji rozpoczyna dział Myśliwska i artykuł poświęcony historii oraz ofercie serbskiego (niegdyś jugosławiańskiego) producenta broni myśliwskiej - Zastava. W kolejnym tekście autor rozważa propozycję wykorzystania do polowań naboi bocznego zapłonu, przy czym nie chodzi o typowy .22LR, ale raczej .22 WMR i .17 HMR. Ostatni artykuł w tym dziale to relacja z niezwykłego turnieju varminterów odbywającego się w Rosji, czyli polowania na surki z bardzo dużego dystansu. Dział Bojowa otwiera przybliżenie nowości uzbrojenia pokazywanych podczas greckiej wystawy Defendory 2006, wraz z krótkim przybliżeniem historii rozwoju przemysłu zbrojeniowego Hellady. Kolejny artykuł poświęcony jest pierwszym konstrukcjom w układzie bez kolby właściwej, od karabinu szkockiego wynalazcy Thorneycorofta, przez dzieło pechowego majora Godsala i samopowtarzalny karabin Faucon-Meunier, aż do francuskiego projektu pistoletu maszynowego Delacre z 1936 oraz bezkolbowej konwersji erkaemu Lewisa. Tematyka bezkolbowców jest w numerze kontynuowana w tekście opisującym najnowszy amerykański karabin Kel-Tec RFB, wprowadzający zupełnie nowe standary w tworzeniu broni w układzie bull-pup. Kolejnym artykułem jest pierwsza część cyklu poświęconego przybliżeniu zasad działania broni automatycznej, skupiająca się na zamku swobodnym. Część Bojową zamyka fabularyzowana historia o losach strzelców wyborowych podczas konfliktu o Falklandy w 1981. W części Rekreacyjna, Lech Klaude opisuje kabury używane na Dzikim Zachodzie, Bartosz Szymonik w tekście o ASG przybliża repliki karabinków automatycznego L85A2 i maszynowego L86A2, produkcji Star Airsoft, zaś Jakub Link-Lenczowski wprowadza w zagadnienie pneumatycznego strzelectwa terenowego. Dział kończą artykuły o nożach autorów związanych z współpracującym z Bronią i Amunicją portalem Knives.pl. W dziale Sportowa umieszczony jest tekst o pistolecie Para Ordnance LDA Hi-Cap Limited 9, zaś w Jednostkach Specjalnych Ireneusz Chloupek opisuje austriacki oddział wojskowy Jagdkommando. Numer tradycyjnie kończy felieton Szczepana Twardocha.


Uwaga: Wydania elektroniczne (wydania online) do poprawnego wyświetlania wymagają zaktualizowanej nowoczesnej przeglądarki internetowej. Jeśli twoja przeglądarka nie jest aktualizowana nie będziesz w stanie uruchomić wydań elektronicznych.
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.