Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Remonty SKO Pizarro

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 kwietnia 2013

Wojska lądowe Hiszpanii rozpisały przetarg mający wyłonić wykonawcę prac remontowych systemów kierowania ogniem i obserwacji pola walki bwp Pizarro (ASCOD).

Hiszpański bwp Pizarro. Wozy tego typu mają 6,8 m długości oraz 3,1 m szerokości. Masa bojowa pojazdów to 26-28 t. Załoga składa się z 3 żołnierzy, przedział desantowy mieści 7 kolejnych. Pizarro rozwija prędkość maksymalną 70 km/h (35 km/h na biegu wstecznym), a jego zasięg wynosi 500 km. Uzbrojenie to armata kalibru 30 mm oraz km 7,62 mm / Zdjęcie: military-today.com

Konkurs został rozpisany przez jednostkę wsparcia logistycznego (Mando de Apoyo Logístico) wojsk lądowych Hiszpanii. W jego wyniku zostanie wyłoniony wykonawca prac związanych z przeglądem i ewentualnym remontem dotyczącym przede wszystkim systemów kierowania ogniem oraz obserwacji pola walki hiszpańskich bwp Pizarro. Koszt planowanego zlecenia to 1,3 mln Euro. Naturalnym kandydatem do zrealizowania zlecenia jest Indra, producent urządzeń optoelektronicznych i SKO dla wspomnianych bwp.

ASCOD (Austrian Spanish Cooperation Development) to owoc współpracy hiszpańskiej Santa Bárbara Sistemas i austriackiej Steyr (obecnie obydwie spółki należą do General Dynamics European Land Systems). Prototyp został opracowany w 1992, a 4 lata później pierwsze zamówienie na seryjne wozy złożyła Hiszpania. Madryt zakupił do tej pory 356 bwp Pizarro, z których zdecydowana większość została już dostarczona. Z kolei Austria zakontraktowała i odebrała 112 pojazdów (oznaczonych jako Ulan).

W 2010 brytyjskie wojska lądowe zleciły GD UK rozwój czołgu rozpoznawczego, opracowanego na bazie ASCOD (Zwycięstwo General Dynamics, 2010-03-23). Egzemplarze prototypowe pojazdu znajdują się obecnie w fazie testowej (Scout SV od 2020?, 2012-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.