Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

P-8A odpalił AGM-84D Harpoon

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 lipca 2013

US Naval Air Systems Command (NAVAIR) poinformowało o przeprowadzeniu próbnego odpalenia kpr AGM-84D (Block 1C) Harpoon z pokładu samolotu morskiego P-8A Poseidon.

Osadzony na platformie nawodnej niskokosztowy modułowy cel przed i po trafieniu weń przez kpr AGM-84D (Block 1C) Harpoon wystrzelony z pokładu P-8A Poseidon / Zdjęcie: NAVAIR

Próba została przeprowadzona jeszcze 24 czerwca, jednak NAVAIR poinformowało o niej dopiero przed kilkoma dniami. Doszło do niej na terenie należącego do US Navy Point Mugu Sea Test Range w Kalifornii.

W ramach realizacji scenariusza próby, P-8A z eskadry testowej VX-20 z Naval Air Station Patuxent River  Maryland wzbił się w powietrze z terenu pobliskiego lotniska wojskowego. Po około 6 minutach lotu samolot odpalił kpr Harpoon w kierunku niskokosztowego modułowego celu (Low Cost Modular Target) ustawionego na platformie nawodnej.

Testowe kpr Harpoon podwieszone pod skrzydłami Poseidona nr 954 podczas prób / Zdjęcie: US Navy

Jednym z głównych założeń testowych była ocena integracji pocisku z przenoszącą go platformą. Według przedstawicieli NAVAIR próba zakończyła się powodzeniem. Poprzedziły ją trwające niemal rok przygotowania.

Udane odpalenie kpr Harpoon z pokładu P-8A jest kolejnym etapem na drodze do nadania samolotom możliwości prowadzenia działań ZOP przez Poseidony. W przyszłości mają one zastąpić obecnie użytkowane przez US Navy P-3C Orion.

P-8A mają współpracować z bsl RQ-4N. Marynarka wojenna USA zamierza wprowadzić do służby 117 Poseidonów (Kolejne Posejdony dla US Navy, 2012-09-25). Pierwsze z nich zostały przekazane odbiorcy w marcu 2012 (Pierwszy Poseidon dostarczony, 2012-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.