Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2013: Premiera P-09 Duty

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 września 2013

Ceska Zbrojovka rozpoczęła promocję na rynku wojskowym i służb mundurowych nowego 9-mm pistoletu samopowtarzalnego P-09 Duty.

P-09 pokazano po raz pierwszy w postaci modelu w styczniu na targach SHOT Show, jednak dopiero obecnie Czesi zdecydowali się wprowadzić broń do oferty. Broń ma być dostarczana od 2014 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

P-09 to powiększona odmiana CZ 75 P-07 Duty (pokazanego po raz pierwszy w 2009) z dłuższą 115-mm lufą (w miejscu 95 mm). Broń z Uherskiego Brodu wyróżnia bardzo pojemny magazynek, mieszczący 19 nabojów 9 mm x 19. P-09 ma trafić na rynek w 2014, bowiem do końca roku CZUB zajęta jest wytwarzaniem P-07 w ramach dużego kontraktu dla Egiptu (IDEF 2013: CZ 75 P-07 Duty do Egiptu, 2013-05-10, Ekspansja CZUB w Brazylii, 2013-08-28).

Nowa czeska konstrukcja to pistolet z szkieletem z tworzywa sztucznego, kurkowym mechanizmem uderzeniowym i wymiennym bezpiecznikiem lub zwalniaczem kurka. Użytkownik ma możliwość dostosowania chwytu do wielkości dłoni, umożliwiają to trzy wymienne nakładki grzbietu. Długość całkowita 205 mm, wysokość 147 mm, szerokość 37 mm. Masa broni bez magazynka 840 g.

Pistolet P-09, tak samo jak wcześniejszy P-07, jest inaczej ryglowany, niż znany CZ 75 (w oknie wyrzutowym), ma inną krzywkę odryglowującą, nowy mechanizm spustowy Omega oraz asymetryczną szynę spustową.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.