Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż pierwszego M-346 dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, 08 listopada 2013

W zakładach Alenia Aermacchi w Venegono rozpoczęto montaż końcowy pierwszego samolotu szkolenia zaawansowanego M-346 Lavi przeznaczonego dla Izraela.

Pierwszy izraelski Lavi w trakcie montażu końcowego / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Prace przy montażu końcowym pierwszego samolotu szkolenia zawansowanego M-346 przeznaczonego dla HejlHaAwir (wojsk lotniczych Izraela) rozpoczęły się wczoraj. Samoloty tego typu zostały nazwane Lavi (lew).

Jak wiadomo, Izrael zakupił 30 M-346, które posłużą do szkolenia pilotów HejlHaAwir, zastępując w służbie przestarzałe T-4A Skyhawk. Dostawa pierwszego z nich zaplanowana jest w połowie przyszłego roku, po zakończeniu prób odbiorczych i oblocie.

Struktura przedniej części kadłuba 3. izraelskiego M-346, z zabudowanym wyposażeniem i instalacjami / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Obecnie w Venegono w różnych stadiach montażu znajdują się 3 Lavi. Trwa także produkcja kolejnych seryjnych T-346 dla Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch, Drugi T-346A dla AMI, 2012-02-15) i M-346 dla Angkatan Udara Republik Singapura (wojsk lotniczych Singapuru, Pierwszy M-346 dla Singapuru, 2012-08-09), w tempie 1 samolotu miesięcznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.