Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy M-346 dla Singapuru

Lotnictwo wojskowe, 09 sierpnia 2012

Alenia Aermacchi poinformowała o przekazaniu siłom zbrojnym Singapuru pierwszego samolotu szkolenia zaawansowanego M-346 Master. Porozumienie o dostawie łącznie 12 maszyn tego typu zostało zawarte w 2010.

Wczorajsza uroczystość przekazania pierwszego z zamówionych Masterów we włoskich zakładach Venegono / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Głównym wykonawcą zlecenia singapurskiego resortu obrony, o szacowanej wartości 410 mln USD, jest ST Aerospace. Alenia Aermacchi występuje jako główny poddostawca, zaś włoska Finmeccanica i amerykański Boeing biorą udział w programie głównie jako dostawcy systemów symulacyjnych, w tym zintegrowanego systemu szkolenia. Podmioty te odpowiedzialne są także za wsparcie logistyczne dla użytkownika samolotów.

Singapur jest 3. odbiorcą M-346. Wcześniej na samolot ten zdecydowały się włoskie wojska lotnicze, które systematycznie realizują program wdrażania maszyn do służby (Drugi T-346A dla AMI, 2012-02-15). W lutym br. na zakup 30 Masterów zdecydował się Izrael, co potwierdzono nieco późniejszą umową (Mastery dla Izraela, 2012-07-19). Włoskie samoloty pokonały wówczas - podobnie jak wcześniej w przypadku Singapuru - konkurencję w postaci T-50 Korean Aerospace Industries (KAI).

Zarówno M-346, jak i T-50 biorą lub przygotowują się do wzięcia udziału w kilku innych przetargach. Jeden z nich dotyczy Polski: zakupu kilku-kilkunastu samolotów szkolenia zaawansowanego (ATJ) dla Sił Powietrznych RP (Ruszył proces zakupu samolotów szkolnych, 2012-04-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.