Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sokoły niosą pomoc ofiarom tajfunu Haiyan

Lotnictwo wojskowe, 13 listopada 2013

Wojska lotnicze Filipin rzuciły wszystkie dostępne środki do niesienia pomocy ofiarom tajfunu Haiyan. Jednymi ze statków powietrznych używanych w akcji są śmigłowce PZL W-3 Sokół.

Tajfun Haiyan, który kilka dni temu przeszedł nad Filipinami, okazał się najgroźniejszym, jaki kiedykolwiek dotarł do tego kraju. Największe zniszczenia odnotowano w środkowej części Filipin, na wyspach Leyte, Samar i Bohol.

Do akcji ratowniczej rzucono m.in. wojskowe samoloty transportowe C-130 Hercules i śmigłowce UH-1, a także jednostki marynarki wojennej. Z pomocą przyszły również inne państwa (USA na pomoc Filipinom, 2013-11-12).

Zdjęcia: MO Filipin

Wśród zaangażowanych środków są wiropłaty PZL W-3 Sokół, używane przez wojska lotnicze Filipin. Na ich pokładach przewożona jest żywność dla ofiar tajfunu Haiyan. Filipińskie Sokoły, przystosowane do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, standardowo są używane w akcjach pomocy humanitarnej na terenie kraju (Sokoły ratują ofiary tajfunu, 2012-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.