Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Po pierwszych próbach USS America

Marynarka wojenna, 15 listopada 2013

Huntington Ingalls Industries (HII) poinformowało o zakończeniu prób morskich pierwszego z okrętów desantowych typu America, USS America (LHA 6).

Okręt desantowy typu America, USS America (LHA 6) podczas zakończonych niedawno prób morskich / Zdjęcie: HII

Próby realizowane były w minionym tygodniu, jednak producent poinformował o nich dopiero wczoraj. Ich celem była ocena funkcjonowania podstawowych systemów i urządzeń pokładowych, odpowiadających m.in. za napęd, nawigację, łączność oraz obserwację i analizę pola walki.

Prowadzone próby koncentrowały się też na operacjach lotniczych realizowanych z pokładu okrętu. Przypomnijmy, ze desantowce typu America mają przenosić grupę lotniczą składającą się z 6 samolotów uderzeniowych F-35B, 12 przemiennopłatów MV-22B Osprey, 4 ciężkich śmigłowców transportowych CH-53K, 7 uderzeniowych AH-1Z i/lub transportowych UH-1Y oraz pary poszukiwawczo-ratowniczych MH-60S.

Zakończone w minioną sobotę próby realizowane były przez producenta okrętu, zakłady stoczniowe HII. Poprzedzają one próby odbiorcze, do których ma dojść pod koniec stycznia 2014. Zostaną one przeprowadzone przez działającą w imieniu przyszłego użytkownika okrętu, marynarkę wojenną USA, Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).

USS America jest pierwszym z serii nowych uniwersalnych okrętów desantowych typu America. Okręt został zwodowany w czerwcu 2012. W tym samym roku otrzymał on swoje imię (LHA 6 oficjalnie jako USS America, 2012-10-22). Jego wejście do służby zostało zapowiedziane na późniejsze miesiące 2014.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.