Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CHC zamawia kolejne S-92

Lotnictwo cywilne, 25 listopada 2013

Przedsiębiorstwo CHC Helicopter zamówiło kolejne śmigłowce Sikorsky S-92. Tym razem 9, z opcją na 15.

S-92 należący do CHC. Kanadyjskie przedsiębiorstwo eksploatuje obecnie 38 śmigłowców tego typu / Zdjęcie: CHC Helicopter

Kanadyjskie CHC Helicopter jest jednym z największych w świecie dostawców usług transportu śmigłowcowego. Obecnie w jego flocie znajduje się ponad 240 wiropłatów. Wśród nich są oczywiście konstrukcje Sikorsky’ego – 38 S-92 i 67 S-76(R).

Dostawa S-92 zamówionych w ramach najnowszego kontraktu będzie zrealizowana w ciągu 2 lat. W 2015 do floty CHC trafi 5 nich, a w 2016 – pozostałe 4. W przypadku wykorzystania opcji zakupu pozostałe wiropłaty będą przekazywane odbiorcy w latach 2015-2018.

29 sierpnia br. koncern Sikorsky przekazał do eksploatacji 200. śmigłowiec S-92. Od czasu wejścia do służby pierwszego z nich, we wrześniu 2004, flota S-92 na całym świecie wylatała łącznie ponad 600 tys. h.

Najbardziej intensywnie eksploatowane są śmigłowce służące do transportu ludzi i ładunków na morskie platformy wiertnicze, zajmujące się eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu ziemnego (Chińskie sukcesy Sikorsky’ego, 2013-09-10). Używane do tych zadań S-92 wylatują średnio 90-110 h miesięcznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.