Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie sukcesy Sikorsky’ego

Lotnictwo cywilne, 10 września 2013

Podczas trwającej obecnie w Tianjin China Helicopter Exposition, Sikorsky zawarł kilka umów z miejscowymi przedsiębiorstwami w sprawie sprzedaży śmigłowców i produkcji ich elementów. Dotyczą one dwóch flagowych produktów – S-76D i S-92.

Sikorsky planuje, że w 2013 dostarczy 200. śmigłowiec S-92. Dotychczas flota wiropłatów tego typu wylatała ok. 590 tys. h / Zdjęcie: Cougar Helicopters

Biuro ds. ratownictwa Ministerstwa Transportu Chin zamówiło 8 śmigłowców Sikorsky S-76D w wersji poszukiwawczo-ratowniczej, przystosowanej do działań na morzu (Certyfikat dla S-76D, 2012-10-19). Zostaną one dostarczone w przyszłym roku. Warto wspomnieć, że Biuro zakupiło wiropłaty tego typu już wcześniej. W grudniu ub. r. i w czerwcu br. Chińczycy nabyli po 4 S-76D, tak więc w 2014 będą dysponowali łącznie 16 śmigłowcami.

Zhuhai Helicopter Company zawarła umowę kupna 4 S-92, które będą używane do transportu ładunków i osób na platformy wiertnicze zajmujące się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego na Morzu Południowochińskim. Obecnie przedsiębiorstwo eksploatuje 5 S-92 i 12 S-76.

Inny klientem z tej samej branży będzie CITIC Offshore Helicopter Company, która zakupiła 2 S-92. Śmigłowce zostaną dostarczone w grudniu 2014 i marcu 2015.

Natomiast towarzystwo transportowe Ruili Helicopter Group, które zostanie utworzone przez Yunnan Jingchen Group, nabyło drugi śmigłowiec S-92. Jego dostawę zaplanowano w listopadzie 2015. Przewoźnik odebrał pierwszego S-92 w czerwcu br. W grudniu tego roku dołączy do niego S-76D.

Na mocy ostatniego z zawartych porozumień Changhe Aircraft Industries Corp. (CAIC) od 2016 produkować będzie kabiny śmigłowców S-76D. W ten sposób Chińczycy staną się drugim, po czeskich Aero Vodochody, dostawcą tego zespołu (300 S-76 z Aero Vodochody, 2011-05-04). Od 2007 CAIC zajmuje się wytwarzaniem struktury kabin S-76C++.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.