Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze M113BR odebrane

Wojska lądowe, 11 grudnia 2013

Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) odebrały pierwsze dwa zmodernizowane gąsienicowe transportery opancerzone M113BR.

Pierwsze dwa zmodernizowane M113BR trafiły do wojsk lądowych Brazylii pod koniec listopada. Według wcześniejszych założeń, do ich przekazania miało dojść w połowie sierpnia br. W 2012 Exército Brasileiro otrzymało kilka egzemplarzy transporterów do prób terenowych. W latach 1960. i 1970 Brazylijczycy nabyli 584 transportery opancerzone tego typu / Zdjęcie: BAE Systems

Na podstawie porozumienia zawartego pod koniec 2011, BAE Systems odpowiada za modernizację pierwszej partii 150 transporterów opancerzonych M113B do standardu A2 Mk 1 (M113BR) (Brazylia szuka modernizatora M113, 2008-03-26). Wartość zlecenia wynosi 41,9 mln USD (127,2 mln PLN). Dostawy zmodernizowanych pojazdów mają zakończyć się w listopadzie 2014.

Prace realizowane są w wojskowych zakładach mechanicznych w Kurytybie na południu kraju. Koncentrują się one m.in. na wymianie zespołów napędowych i układów przenoszenia napędu, modernizacji wyposażenia elektronicznego i zwiększeniu komfortu pracy załogi. W ten sposób brazylijskie M113 zostaną lepiej przystosowane do wymogów współczesnego pola walki, a ich resurs wydłuży się o co najmniej 20 lat.

Docelowo, modernizacją objętych ma zostać co najmniej 350 brazylijskich M113. Pozostałe zostaną poddane pracom remontowym. Niewykluczone, że pojazdy wcześniejszego standardu zostaną z czasem wycofane z linii i zmagazynowane, co wiązałoby się z oszczędnościami finansowymi.

Modernizacja M113BR jest elementem szerszego programu zmierzającego do unowocześnienia wyposażenia Exército Brasileiro. W podobnym celu Brasília zakupiła w ostatnim czasie m.in. transportery kołowe VBTP-MR Guarani 6x6 (Guarani zostaną wysłane na Haiti, 2013-11-05, Kontrakt na Guarani, 2012-08-09) oraz ex-niemieckie samobieżne przeciwlotnicze zestawy artyleryjskie Gepard 1A2 (Brazylijskie Gepardy już w służbie, 2013-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.