Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems rozpoczyna prace nad Riverami

Marynarka wojenna, 22 stycznia 2014

BAE Systems uruchomiło nowy program wsparcia technicznego brytyjskich pełnomorskich okrętów patrolowych typu River.

Okręty patrolowe typu River weszły do służby w 2003. Mają 79,8 m długości i 13,6 m szerokości. Ich wyporność wynosi 1 700 t. Rozwijają prędkość do 20 w. Zasięg waha się od 10 186 do 14 445 km

Umowa o kontynuacji dotychczasowego wsparcia technicznego patrolowców typu River została ogłoszona we wrześniu 2013 (Wsparcie techniczne patrolowców typu River, 2013-09-11). Jej wartość ustalono na 22 mln GBP (110,6 mln zł). Porozumienie stanowi kontynuację działań, realizowanych od czasu przyjęcia okrętów do służby w 2003.   

Tradycyjnie, jak w przypadku tego typu umów, BAE Systems zobowiązało się do dokonywania regularnych przeglądów technicznych okrętów, a także niezbędnych remontów. Wsparcie przedsiębiorstwa ma pozwolić Royal Navy na utrzymywanie patrolowców z dala od portów macierzystych przez 320 dni w roku.

BAE Systems prowadzi obecnie podobne prace związane ze wsparciem technicznym innych okrętów Royal Navy. Dotyczą one m.in. okrętów hydrograficznych typu Echo (na zdjęciu HMS Echo (H87)) / Zdjęcia: Royal Navy

Niewykluczone, że rozpoczęty właśnie program wsparcia technicznego Riverów jest ostatnim w historii służby tych okrętów pod brytyjską banderą. W ostatnim czasie Royal Navy ogłosiła bowiem plany zakupu nowych patrolowców (Nowe patrolowce Royal Navy, 2013-11-07). Za ich budowę odpowiadać będzie BAE Systems, które kilka lat temu kupiło producenta użytkowanych obecnie jednostek, stocznię Vosper Thornycroft.

Nowe patrolowce mają opierać się na projekcie HMS Clyde (P257), ostatniego z Riverów, który od wcześniejszych: HMS Tyne (P281), HMS Severn (P282) i HMS Mersey (P283), różni się m.in. długością, co pozwoliło na stworzenie pokładu lotniczego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.