Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tajlandia zebrała środki na zakup UH-72A

Lotnictwo wojskowe, 11 października 2013

Władze Tajlandii zebrały środki finansowe na zakup 6 śmigłowców UH-72A Lakota.

Umowa o nabyciu UH-72A Lakota (na zdjęciu) przez Tajów ma zostać zawarta przy najbliższej nadarzającej się okazji. Co ciekawe, władze w Bangkoku zgodziły się również na przeznaczenie 40 mln USD na zakup dodatkowych 2 śmigłowców Mi-17W-5. Wojska lądowe Tajlandii użytkują obecnie 3 takie wiropłaty / Zdjęcie: US Army

Zgodnie z podjętą w ostatnich dniach decyzją, władze w Bangkoku zgodziły się na przeznaczenie około 55 mln USD z budżetu obronnego państwa na zakup 6 śmigłowców UH-72A Lakota. Zgłoszenie o zainteresowaniu Tajów wiropłatami zostało przesłane do Kongresu USA w czerwcu br. (Tajlandia chce kupić UH-72A, 2013-06-21). Ich sprzedaż zostanie bowiem zrealizowana w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sale.

Przedłożone Kongresowi zamówienie dotyczyło nie tylko samych śmigłowców, ale też wyposażenia dodatkowego, w tym m.in. środków łączności radiowej oraz stacji planowania misji. Co ciekawe, szacowana w czerwcu wartość potencjalnego kontraktu wynosiła 77 mln USD. Jej spadek o 22 mln USD może świadczyć o tym, iż stronom udało się wynegocjować lepsze warunki realizacji przyszłego kontraktu lub, że Tajowie zrezygnowali z części pierwotnie zamówionego wyposażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.