Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tajlandia zebrała środki na zakup UH-72A

Lotnictwo wojskowe, 11 października 2013

Władze Tajlandii zebrały środki finansowe na zakup 6 śmigłowców UH-72A Lakota.

Umowa o nabyciu UH-72A Lakota (na zdjęciu) przez Tajów ma zostać zawarta przy najbliższej nadarzającej się okazji. Co ciekawe, władze w Bangkoku zgodziły się również na przeznaczenie 40 mln USD na zakup dodatkowych 2 śmigłowców Mi-17W-5. Wojska lądowe Tajlandii użytkują obecnie 3 takie wiropłaty / Zdjęcie: US Army

Zgodnie z podjętą w ostatnich dniach decyzją, władze w Bangkoku zgodziły się na przeznaczenie około 55 mln USD z budżetu obronnego państwa na zakup 6 śmigłowców UH-72A Lakota. Zgłoszenie o zainteresowaniu Tajów wiropłatami zostało przesłane do Kongresu USA w czerwcu br. (Tajlandia chce kupić UH-72A, 2013-06-21). Ich sprzedaż zostanie bowiem zrealizowana w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sale.

Przedłożone Kongresowi zamówienie dotyczyło nie tylko samych śmigłowców, ale też wyposażenia dodatkowego, w tym m.in. środków łączności radiowej oraz stacji planowania misji. Co ciekawe, szacowana w czerwcu wartość potencjalnego kontraktu wynosiła 77 mln USD. Jej spadek o 22 mln USD może świadczyć o tym, iż stronom udało się wynegocjować lepsze warunki realizacji przyszłego kontraktu lub, że Tajowie zrezygnowali z części pierwotnie zamówionego wyposażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.